18 Yaşını Doldurmayanlar Nasıl Kredi Alır?

18 yaşını doldurmayanlara kredi imkanı yok denecek kadar azdır. Bankalar kredi kullandırırken 18 yaş altı ve 65 yaş üstü kimseleri riskli grup olarak saymaktadır. 18 yaşını doldurmamış kimselerin kredi notu olmadığından bankalara başvuru yapılsa bile olumsuz sonuçlanmaktadır. 18 yaşının doldurmayanlara kredi veren bankalar bu imkanı, velinin kefil olması durumunda eğitim kredisi adı altında sunmaktadır. Ayrıca yine velinin onay vermesi veya kefil olması durumunda kredi kartı da 18 yaşını doldurmamış kimselere verilmektedir. Ancak velinin onay vermesi ya da kefil olması, kredi kartı ve kredi kullanımı için yeterli olmayabilmektedir. Yeterli olması için velinin kredi notunun yüksek olması ve mali durumunun kötü olmaması gerekmektedir.

Reşit Olmayanlara Eğitim Kredisi Veren Bankalar

18 yaşını doldurmamış kimselere eğitim kredisi veren bankalar genellikle kredi kullandırırken diğer bankalara göre daha rahat şartları olan bankalardır. 18 yaşını doldurmayanlara kredi veren bankalar ve sundukları kredi türü ise şunlardır:

18 Yaş Altı Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır

Reşit olmayanların kredi başvurusu yapma yöntemi bankadan bankaya değişiklik göstermektedir. Bankalar 18 yaş altı kimselerden kredi başvurusu yapılırken ekstra teminat ya da belge isteyebilmektedir.

Yapı Kredi Bankası  Eğitim Kredisi

Yapı ve Kredi eğitim kredisi, eğitim ihtiyaçları için kredi kullanmak isteyen kimseler için en uygun şartlara sahip kredi seçeneklerinden bir tanesidir. Yapı Kredi eğitim kredisi için 60 aya kadar vade seçeneği sunmaktadır. Yapı Kredi Bankası eğitim kredisi için gerekli belgeler ise şu şekildedir:

  • Kimlik belgesi fotokopisi
  • Gelir durumu gösteren belge
  • Eğitim kurumundan alınacak fatura
  • Öğrenci belgesi

Yapı Kredi Bankası aracılığı ile kredi kullanmak isteyen kimselerin velileri ile birlikte Yapı Kredi Bankası şubesine giderek bu belgelerle başvuruda bulunması gerekmektedir. Velinin krediye ve kredi miktarına onay vermesi ve sicilinin temiz olması halinde reşit olmayan kişi kredi kullanabilmektedir. 

Türkiye İş Bankası Eğitim Kredisi

İş Bankası eğitim kredisi, yine velinin onay vermesiyle kullanılabilecek bir kredi seçeneğidir. 18 yaşını doldurmayanlara kredi çekme imkanı veren bu kampanyada kredi tutarı velinin hesabına yatırılmaktadır. İş Bankası’nın eğitim kredisi için istediği belgeler ise şunlardır:

  • Kimlik belgesi fotokopisi
  • Okul ücretinin faturası
  • Öğrencinin öğrenci belgesi
  • Velinin gelir durumunu gösteren belge

2 Replies to “18 Yaşını Doldurmayanlar Nasıl Kredi Alır?”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir