Emekliler Kaç Yaşına Kadar Kredi Çekebilir, Şartları Nelerdir?

Emeklilerin kredi kullanmak için yaş sınırı belli bir yaşa gelmiş kimselere bankaların sigorta şirketleri ile birlikte uyguladığı bir sınırdır. İş hayatında elde ettiği yaşam koşullarının devamı için emekli olan kimselerin kredi ihtiyacı olabilmektedir. Emeklilere emekli maaşını aldığı banka daha kolay kredi imkanı sunmaktadır. Bankanın, emekli maaşı müşterisi olmayan kimselere belirlediği yaş sınırı 65 iken emekli maaş müşterilerine uyguladığı yaş sınırı 85’e kadar çıkabilmektedir. Bu yüzden belli bir yaşa gelmiş emekli kimselerin ihtiyaçlarını karşılamak için kredi kullanmak istiyorlarsa ilk başvuracakları yer emekli maaşlarını aldıkları bankalar olmalıdır. Bankaların belirlediği bu yaş sınırları ile ilgili bilinmesi gereken bir diğer durum ise vadenin sonunda da kredi kullanacak kimsenin bu yaştan küçük olması gerekeceğidir. Örnek vermek gerekirse, kredi kullanan emekli için banka 80 yaş sınırı öngörmüşse emekliler kredi taksitinin sonuncusunu 80 yaşında ödemelidir. Yani 78 yaşında biri en fazla 24 ay vadeli kredi kullanabilmektedir.

Ayrıca bankaların araç kredi kampanyalarına yazımızdan bakabilirsiniz.

Denizbank Yaş Sınırı

Denizbank kredi kullandırırken yaş sınırı PTT üzerinden yapılan kredi başvurularında 80 olarak belirlenmektedir. Denizbank emeklilere kullandırdığı bu kredi hizmetinde en fazla 36 ay vade imkanı sunmaktadır. Denizbank ayrıca 55.000 TL’ye kadar kredi imkanı sunmaktadır.

Ziraat Bankası Yaş Sınırı

Ziraat Bankası emekli yaş sınırı konusunda en yüksek yaş sınırına sahip bankalardan bir tanesidir. Emekliler kredi kullanmak için Ziraat Bankası’nı tercih ettiğinde 75 yaşına kadar kredi kullanabilmektedir. Ancak Ziraat Bankası bazı durumlarda bu yaşın üstündeki kimselere kredi kullandırabilmektedir. Ziraat Bankası aracılığı ile kredi kullanmak isteyen 75 yaş üstü kimselerin Ziraat Bankası şubelerine gitmelerinde fayda bulunmaktadır.

18 yaşını doldurmayanlar nasıl kredi alır? Yazımızdan inceleyebilirsiniz.

PTT İle Anlaşmalı Kredi Kullandıran Bankaların Yaş Sınırı

PTT aracılığı ile kredi veren bankalar yaş sınırı en yüksek olan bankalardır. PTT ile kredi kullandıran bankaların PTT’nin aracılığı olmadan kredi kullanılmak istendiğinde belirlediği yaş sınırı farklılık göstermektedir. Emekliler kredi kullanırken faiz oranları da değişiklik göstermektedir. PTT ile anlaşmalı kredi kullandıran bankaların yaş sınırları ve kredi limitleri ise şu şekildedir:

  • Burganbank: 60.000 TL’ye kadar kredi imkanını 84 yaşına kadar sunmaktadır.
  • Aktifbank: 80.000 TL’ye kadar kredi imkanını 80 yaşına kadar sunmaktadır.
  • Denizbank: 36.000 TL’ye kadar kredi imkanını 80 yaşına kadar sunmaktadır.
  • ING Bank: 45.000 TL’ye kadar kredi imkanını 75 yaşına kadar sunmaktadır.
  • TEB: 35.000 TL’ye kadar kredi imkanını 70 yaşına kadar sunmaktadır.

One Reply to “Emekliler Kaç Yaşına Kadar Kredi Çekebilir, Şartları Nelerdir?”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir