Garanti Bonus Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Garanti Bonus kredi kartı müracaatı için Garanti Bankası’nın şubelerine başvuru yapılır. Başvuru sırasında bankanın belirlemiş olduğu şartlara uyulmalı ve gerekli evraklar teslim edilmelidir. Bankanın koşullarına uygun olanlar, Garanti Bonus kredi kartı başvurusu ile aylık gelirlerinin 10 katına kadar limitli kredi kartı alırlar. Garanti Bonus kredi kartı başvurusunun şubelerden nasıl yapıldığı, şartları, alabilecek kişilerin özellikleri, başvuru evrakları, alt başlıklardan öğrenilir.

Garanti Bonus Kredi Kartı Başvuru Şartları

Garanti Bonus kredi kartı müracaat koşulları arasında aylık kazanca sahip olunması şartı yer alır. Diğer şartlar şu şekilde sıralanır:

 • Garanti Bonus kredi kartı başvurusu için kişinin kredi notu 1500 rakamı puanlama değerinde ve üstünde olmalıdır.
 • Başvuru için kişi aylık gelire sahip olmalıdır.
 • Başvuru için gelir belgesi gösterebilmelidir.
 • Başvuru için şubeler aracılığı ile ‘’Bonus kredi kartı başvuru’’ formu doldurulur.

Bu şartlara uyulması ile Garanti Bonus kredi kartı başvurusu yapılır. Başvurusu onaylanan kişiler, aylık gelirlerinin 10 katına kadar limite sahip kredi kartı alımı sağlarlar.

Findeks kredi notu sorgulama nasıl yapılır? Yazımızdan inceleyebilirsiniz.

Garanti Bonus Kredi Kartı Başvurusu Kimler Yapabilir?

Garanti Bonus kredi kartı müracaatı yapacaklar, bankanın şartlarına uyum sağlayan kişilerdir. Kredi kartına başvuru yapabilecek kişilerin özellikleri şu şekilde sıralanır:

 • Garanti Bonus kredi kartı alacakların TC vatandaşı olması koşulu aranır.
 • Kredi kartına başvuru yapacakların, geçmişe yönelik yüklü miktarda borcu veya yasal takibe düşmüş olan kredi ve kredi kartı borçları bulunmaması gerekir.
 • Kredi kartına başvuru yapacaklar düzenli bir işe sahip olmalıdır.
 • Kredi kartına başvuru yapacaklar, 18 yaşını doldurmuş olmalıdırlar.

Bu özelliklere sahip olan kişiler, Bankanın şubelerinden Garanti Bonus kredi kartı başvurusu yaparlar. Garanti Bonus kredi kartı sahipleri, taksitli alışveriş, nakit avans çekimi, fatura ödeme işlemleri gibi birçok işlemi, kredi kartları ile yaparlar.

Garanti Bonus Kredi Kartı Başvuru Evrakları

Garanti Bonus kredi kartı müracaat belgeleri, banka tarafından yapılan düzenleme ile belirlenmiştir. Başvuru belgeleri şu şekilde sıralanır:

 • Kişiye ait nüfus cüzdanı,
 • Aylık gelir belgesi veya maaş bordrosu,
 • Banka şubesinde doldurulacak olan ‘’ Bonus kredi kartı başvuru formu’’ başvuru için gerekli belgelerdir.

Garanti Bonus kredi kartı başvuru formu kişi tarafından temin edilmeyip, başvuru sırasında banka şubesince kişiye iletilir. Başvuru sırasında bu form, müşteri temsilcisi danışmanlığı ile doldurulur ve imzalanır.

Ayrıca yabancılar konut kredisi alabilir mi? Yazımız içerisinden öğrenebilirsiniz.

Şube İle Garanti Bonus Kredi Kartı Başvurusu

Şubeden Garanti Bonus kredi kartı müracaatı için Garanti Bankası şubelerine gidilir. Başvuru için izlenen adımlar şu şekilde sıralanır:

 • Kişi kendine en yakın Garanti Bankası şubesine gider.
 • Şube müşteri temsilcileri ile görüşülüp, Garanti Bonus kredi kartı almak istendiği iletilir.
 • Müşteri temsilcisine, nüfus cüzdanı, aylık gelir belgesi, iletilir.
 • Müşteri temsilcisi kişinin kredi notunu görüntüler ve kredi kartı alımına uygun kredi notuna sahip olanlar ile ‘’ Garanti Bonus kredi kartı başvuru formu’’ doldurulur. Form’a kişinin adres bilgileri eklenir. Form, kişi tarafından imzalanır.

İşlemler ile başvuru tamamlanır. Garanti Bonus kredi kartı başvurusu onay alan kişiler, başvuru sırasında ilettikleri adres’e yollanan kredi kartlarını teslim alıp, kullanmaya başlarlar. Kredi kartı, kazanılan aylık gelirin 10 katı limit ile talep edilir.


One Reply to “Garanti Bonus Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir